Archive

Archive for the ‘Info’ Category

OBIEE 11g – zaczynamy

August 24th, 2010 No comments
Categories: 11g, Info, OBIEE Tags: , ,

BI-Portal.pl na Facebooku

No i stało się :)

Założyłem dla mojego bloga stronę na Facebooku.

bi-portal

Wypromuj również swoją stronę

Mam zamiar informować tam o nowych wpisach na bi-portal.pl i zamieszczać posty nieco luźniej związane z OBIEE, w końcu na BI’aju życie się nie kończy :) (no i przy okazji sprawdzę o co to wielkie halo z tym całym Facebookiem :) )

Zainspirował mnie autor bloga like a geek który zrobił sobie taką stronę: FB.

Categories: Info Tags:

Po co nam ten BI, czyli uwagi po konferencji

November 28th, 2009 No comments

Ogólny wniosek jest taki, że BI ma się dobrze. Wygląda na to, że faktycznie jest tak, że jak kryzys, to do BIaja. Bo i gdzie szukać oszczędności, redukcji kosztów i przyspieszenia trudnych często decyzji ? Przecież nie w systemie ERP :)

Wszyscy mówili o tym, o czym ja przekonałem się na własne wdrożeniowe oczy – BI niejako wdraża się sam. Najlepiej zrobić małą prezentację (koniecznie na danych klienta) i już pojawiają się pierwsi “wyznawcy”.

Tradycyjne funkcje BI (łączenie systemów, analizy ad hoc tworzone przez użytkowników, synergia informacji zebranych z różnych źródeł, lepsza “komunikacja danych”, zastępowanie tradycyjnych systemów raportowych, pulpity do zarządzania wszystkim co możliwe) będą oraz bardziej wspomagane przez narzędzie prognozujące.

Bo skoro wiemy już jak było (BI + DWH), wiemy jak jest, to chcemy wiedzieć jak będzie.

Ja też myślę, że to przyszłość.

BI zawsze pozwala na utrzymanie organizacji na powierzchni, ale w czasie użytkowania systemu ludzie zaczynają szukać takiej przełomowej informacji, która pozwoli o tyle zwiększyć przewagę konkurencyjną, że firma w którymś momencie przestanie nerwowo oglądać się za siebie, a zacznie przewidywać co może stać się za chwilę.

I jeszcze jedno – BIaja nie wdrażają architekci, analitycy czy developerzy. Wdrażają go kluczowi użytkownicy. Jak się ich pozyska, wtedy sukces murowany. Ale tu uwaga – nie chodzi o gładkie konsultacyjne opowieści, raczej o zainspirowanie ich kreatywności poprzez pokazanie możliwości systemu na przykładowych raportach.

Categories: Info Tags:

Konferencja IDC

November 18th, 2009 No comments

Jutro wybieram się na konferencję BI-jową IDC. Przyda się trochę inne, nieoraclowe spojrzenie na temat.

Categories: Info Tags:

Hello world!

Witam.

To jest pierwszy wpis. Więcej niebawem.

Categories: Info Tags: