Home > Answers, OBIEE > Czy nie mógłbym tego mieć w BIaju ?

Czy nie mógłbym tego mieć w BIaju ?

Z czasem jak OBIEE staje się bardziej przyswajalny przez użytkowników (i coraz bardziej lubiany), zgłaszają oni coraz częściej zapotrzebowanie na zastępowanie swoich dotychczasowych raportów BIajowymi.

Niestety często wiąże się to z dorabianiem na siłę kostek, które niekoniecznie będą potrzebne później do czegoś innego.

Poza tym często zakres raportu wykracza poza dostępny dla użytkownika obszar(y) zainteresowań.

Co gorsze, może być też tak, że będzie należało zrobić zupełnie nowy obszar zainteresowań – bezużyteczny dla innych użytkowników.

Najłatwiej zrobić to po prostu poprzez

czy

Categories: Answers, OBIEE Tags: , ,
 1. jurasb
  June 16th, 2012 at 11:43 | #1

  Witam ponownie, właśnie pojawił mi się przypadek, gdzie chciałbym połączyć na jednym raporcie dane z dwóch obszarów zainteresowań. Zgodnie z tym co przeczytałem powyżej jest to możliwe poprzez zapytania bezpośrednie. Niestety nie wiem jak to zrobić czy istnieje jakiś opis, przykład jak to wykonać (najlepiej po polsku)?

 2. June 20th, 2012 at 23:02 | #2

  Napisałem o tym tutaj:
  http://bi-portal.pl/?p=105
  Po polsku to nie wiem czy znajdzie się coś sensownego. Generalnie jest to po prostu wrzucenie polecenia SQL bezpośrednio do bazy danych, niejako pomijające repozytorium OBIEE (korzystające jednak z jego łącza danych). Ma to duży sens wtedy, gdy trzeba zrobić coś na szybko albo jednorazowo i nie ma sensu budować do tego oddzielnego obszaru w BI. W razie konkretnych pytań służę pomocą.

 1. No trackbacks yet.
You must be logged in to post a comment.